Partička – jeden z nejpopulárnějších českých pořadů současnosti

Když se řekne Partička, tak se nejspíš každému vybavený televizní pořad, který ještě před námi vysílali na Slovensku. Duchovním otcem je herec, moderátor a komik Daniel Dangl, zvaný Dano. Ten je moderátorem a tvůrcem v jednom. Partičku v původní sestavě tvořili herci Michal Suchánek, Ondřej Sokol, Igor Chmela a Richard Genzer. Pořad se vysílal od 18. března 2011 až do 31. prosince 2015 na televizi Prima.
Partička je improvizace a skládá se z množství her, v každém z dílů se dělalo však maximálně šest různých her. Ze začátku to s Partičkou nevypadalo moc dobře. Zatímco na Slovensku se hned od prvního dílu děla obrovská sledovanost, v Česku to bylo úplně naopak. Po prvních dvou dílech se dokonce uvažovalo, že se to definitivně stopne, avšak vše se změnilo zhruba po nějakém šestnáctém díle, tam nastalo to, čemu se říká fenomén.
dítě a televize
Partička se opravdu stala ohromným fenoménem a dosud disponuje velikou základnou fanoušků. C se týká už zmíněných her, tak nejpopulárnější jsou ty tzv. hádací. Od začátku se vyprofiloval do pozice hadače Richard Genzer, jehož všichni znají jako Geňu. Ten hádá mnohokrát více než hodinu a televize to musela sestříhat o více než polovinu, protože to prostě nebylo možné, aby to nechali vcelku jít do televize.
Richard Genzer hádá skoro vždycky v těchto hrách – Blázni, Párty, Charaktery v obálce, Čelovka, Reklamace, Seznamka, Tiskovka. Samozřejmě existují i další hry, tohle je jen výčet. Partička byla a je velmi aktivní i na facebooku. Například slíbili, že když budou mít na facebooku deset tisíc fanoušků, tak Richard Genzer zatančí na ulici u tyče. Svůj slib splnil. Partička těží v uvozovkách z Genzerovi hlouposti při hádání.
Pravidelně při jeho hádání lidé mají neutuchající výbuchy smíchu a ani ostatní herci a kolegové z Partičky se obvykle nemůžou udržet. Partička však měla i nějaké té organizační problémy. V prosinci 2014 Prima oznámila, že Partička jako pořad končí. Šuškalo se, že příčinou měl být Ondřej Sokol, který si nerozuměl s tehdejším vedením na Primě. Partička pak točila pořad La Parta pro televizi Barrandov, ale ten skončil po osmi dílech.
televizní ovladač
Partička se v roce 2017 vrátila na Primu, ovšem s výraznou změnou. Už v ní neměl účinkovat Ondřej Sokol. Tehdy se dále psalo, že se Sokol nepohodl s Michalem Suchánkem kvůli jeho práci na Nově, kdy Sokol moderoval a moderuje pořad Tvoje tvář zní povědomě. Ale zpět k Partičce. Sokola nahradil herec Michal Novotný.
Diváci se však velmi bouřili, chtěli zpátky Ondřeje Sokola, to však nebylo možné. Nakonec si Michala Novotného také oblíbili. Partička hraje i s hosty, například zde byli Táňa Vilhelmová či její manžel Vojta Dyk, Iva Pazderková a další. Partička má i divadelní a venkovní představení.